Teatr Twojej Wyobraźni: Monika Milewska „Podróż na księżyc”


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 27.03.2015 19:00
  • Kategorie:

Teatr Twojej Wyobraźni: Monika Milewska „Podróż na księżyc”

Słuchowisko Teatru Polskiego Radia

Scenariusz słuchowiska, wyróżniony drugą nagrodą w konkursie zorganizowanym przez Program II Polskiego Radia i Stowarzyszenie ZAIKS, wprowadza słuchacza w świat “Podróży na Księżyc” Georgesa Mélièsa. Artysta, który cały swój majątek poświęcił pasji do kina, zmuszony był w końcu do założenia małego sklepiku na dworcu w Lyonie. Autorka wyobraża sobie jego spotkanie z Louisem Lumiere’em, innym prekursorem filmu, słynącym ze swojego pragmatycznego podejścia do kina. Co wyniknie z tego spotkania?

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Anna Wieczur- Bluszcz – Aktorka i reżyserka, absolwentka PWST we Wrocławiu, na stałe związana z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Reżyserka filmu „Być jak Kazimierz Deyna”, oraz wielu słuchowisk radiowych. Za reżyserię słuchowiska “Mizantrop”, otrzymała nagrodę na Festiwalu “Dwa Teatry” w Sopocie

Obsada: Jan Englert (Georges Melies, Sprzedawca), Jerzy Radziwiłowicz (Louis Jean Lumiere, Podróżny) oraz Janusz Wituch (Głos ulicznego krzykacza), Elżbieta Kępińska (Matka Meliesa), Stanisław Brudny (Ojciec Meliesa), Stanisław Elsner-Załuski (Ojciec Lumiere’a), Adam Bauman (Głos dziennikarza), Paweł Szczesny (Głos dyrektora teatru), Stefan Knothe (Głos właściciela Grand Cafe), Elisabeth Duda (Głos z megafonu), Artur Janusiak (Głos zbieracza złomu), Przemysław Bluszcz (Narrator/Słuchacz).

Scenariusz: Monika Milewska – eseistka, poetka, bajkopisarka, tłumaczka, dramaturg. Laureatka ponad dwudziestu konkursów poetyckich i dramaturgicznych. Jest autorką książek: „Ocet i łzy. Terror Wielkiej Rewolucji Francuskiej jako doświadczenia traumatyczne”(2002) oraz „Bogowie u władzy. Od Aleksandra Wielkiego do Kim Dzong Ila. Antropologiczne studium mitów boskiego władcy”(2012).W 2013 roku ‘Podróż na księżyc” otrzymała II nagrodę w zamkniętym konkursie na słuchowisko zorganizowanym przez Program II Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów Zaiks.

Po emisji słuchowiska spotkanie z realizatorami
/wstęp wolny/

Print Friendly, PDF & Email