TEATR KĘPA: „Simona K. Wołająca na puszczy”


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 12.09.2021 19:00
  • Kategorie:

TEATR KĘPA: „Simona K. Wołająca na puszczy”

Występuje: Agnieszka Przepiórska, tekst: Piotr Rowicki, reżyseria: Anna Gryszkówna

Opowieść o kobiecie niezwykłej, która przez całe życie z czymś się mierzy – z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, oczekiwaniami rodziny, własnym wyobrażeniem szczęścia.

Z recenzji na kultura.gazetaprawna.pl:

“Punktowe światło, brak scenografii, kostium… I nade wszystko aktorka. To na niej skupia się przez godzinę uwaga widzów. Nie można się schować ani na moment, nikt nie podrzuci tekstu. Siła monodramu i ogromna trudność. Przepiórska trzyma tempo, relacjonuje niczym reporterka kolejne fakty z życia Simony Kossak, nie folguje ani na moment, jest – w myśl scenariusza – komiczna i tragiczna; bawi i wzrusza. – Trzeba było znaleźć odpowiednią formę spektaklu i to jest zasługa Ani Gryszkówny, z którą pracuje mi się rewelacyjnie, w niezwykłej harmonii. Każda próba była dla mnie radością wspólnego odkrywania – opowiada aktorka.

Podobna do bohaterki temperamentem, dynamizmem, prezentuje historię kobiety, która całe swoje życie udowadniała, że warto z uporem szukać swojej drogi, że odrzucenie można przekuć w siłę, że wierność ideałom nie jest śmieszna, a wrażliwość i zachwyt dla natury to nie przejaw głupoty i słabości. A na końcu widzów czeka jeszcze piękny i wzruszający, by nie powiedzieć, romantyczny monolog o istocie natury i miejscu w niej człowieka.”

Spektakl w oparciu o książkę Anny Kamińskiej „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” wydaną przez Wydawnictwo Literackie w Krakowie. Producentem jest Fundacja „Kultura nie boli” – twórca Big Book cafe&festiwal.

Po spektaklu spotkanie z autorką książki Anną Kamińską

Spektakl trwa 65 minut.

/ na miejscu – 40 zł /

Print Friendly, PDF & Email