SUTARI „Opowieści kuchenne” – koncert i widowisko narracyjne


Szczegóły wydarzenia


SUTARI „Opowieści kuchenne” – koncert i widowisko narracyjne

Muzyczna podróż po kuchni, zbiorach starych przepisów, porad i kuchennej magii, przeplatana anegdotami, opowieściami i pieśniami, które tak samo jak kiedyś mogły, tak nadal mogą towarzyszyć krzątaninie kuchennej. Historie będą trochę o miłości i trochę o jedzeniu rozpisane na trzy współbrzmiące głosy i instrumenty codzienne, te mniej i te bardziej znane.

Opowieści i muzyka w wykonaniu SUTARI
Basia Songin – śpiew, basetla, bęben, instrumenty codzienne (tarka kuchenna)
Kasia Kapela – śpiew, skrzypce, baraban, instrumenty codzienne (nóż, deska, butelki)
Zosia Barańska – śpiew, skrzypce, baraban, instrumenty codzienne (mikser, garnek, klucze płaskie)

Sutari to awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne.

Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Sutari tworzą trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru. Eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego śpiewania po miękki słowiański soul, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem. Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą niekiedy mocne brzmienie skrzpiec i bębna. Ich muzyka to, oprócz kompozycji własnych, współczesne aranżacje polskich tradycyjnych pieśni śpiewanych przez kobiety i tematycznie z kobietą związane. Grupa polemizuje z tak zwaną „tradycyjną” rolą kobiety w społeczeństwie, autoironicznie, z humorem i dużym dystansem żonglując konwencjami, zarówno muzycznymi jak i znaczeniowymi.

Zdobywczynie II nagrody i nagrody publiczności – “Burzy Braw” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2012 oraz I nagrody i nagrody publczności na Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe 2012. Uznane przez polskich dziennikarzy specjalizujących się w muzyce folk/świata za “NAJCIEKAWSZY NOWY ZESPÓŁ ROKU 2012” w ramach plebiscytu portalu etno.serpent.pl. Zwyciężczynie 10. edycji Bitwy Zespołów (Battle Of The Bands) organizowanej przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata – World Music Network.

W 2014 roku ukazała się ich pierwsza płyta WIANO, nad którą patronat medialny objęły: Dwójka Polskie Radio oraz portale: Folk 24, Etnosystem, TegoSłucham, SzafaMuzyczna. Płyta powstała dzięki finansowemu wsparciu fanów zespołu oraz miasta Wrocław.

www.sutari.pl
Spektakl w ramach cyklu „Warszawska Scena Opowieści wspieranego przez M. St. Warszawa.
/wstęp wolny/

Zapraszamy!

Print Friendly, PDF & Email