Stanisław SOYKA ,,Muzyka i słowa. Stanisław Soyka” / koncert promujący nową płytę


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 2.03.2019 19:00
  • Kategorie:

Stanisław SOYKA ,,Muzyka i słowa. Stanisław Soyka” / koncert promujący nową płytę

Stanisław Soyka – gitara, piano
Przemek Greger – gitara elektryczna
Marcin Lamch – gitara basowa, Kuba Sojka – perkusja, śpiew
Zbyszek Brysiak – perkusjonalia
Aleksander Korecki – saksofon
Antoni Gralak– trąbka
gość specjalny:
Tomasz Jaśkiewicz– gitara
Pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat
/ bilety 40 zł /

Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady”.
Ten – w pełni autorski – album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.
To muzyczne wyznanie bez podrasowania.
Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga – ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców – „Mamulu, Tatulu”.
Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”, jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”.
Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (”Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.
A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.
Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.
I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.”
„Ławeczka-Bajeczka” to pierwszy singiel promujący album, do którego został stworzony teledysk. https://www.youtube.com/watch?v=wi8PlMp4uNs

Ten Album to trzy słowa:
Wyjątkowy, Autorski i… NARESZCIE!

Print Friendly, PDF & Email