Spotkanie wokół książki „AS Anna Maria Kier” Dagmary Andryki


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 25.08.2022 19:00

Spotkanie wokół książki „AS Anna Maria Kier” Dagmary Andryki

Wieczór autorski pisarki i scenarzystki Dagmary Andryki z udziałem Urszuli Cur – psycholożki i policyjnej profilerki. Spotkanie wokół książki „AS Anna Maria Kier” wydawnictwa Prószyński i S-ka poprowadzi dziennikarka Radia Pogoda Anna Stachowska. 

Dagmara Andryka – autorka powieści. Z wykształcenia filozof oraz absolwentka studiów podyplomowych w Instytucie Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Pisarka, scenarzystka, autorka opowiadań. Zadebiutowała świetnie przyjętą powieścią “Tysiąc”, która rozpoczęła trylogię kryminalną z dziennikarką Martą Witecką w roli głównej. W 2019 r. trzecia część cyklu, “Tajemnice Mille”, została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Urszula Cur – mł. insp. w st. spoczynku, psycholożka i profilerka. Specjalizuje się w profilowaniu nieznanych sprawców przestępstw, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Autorka monografii “Profilowanie psychologiczne nieznanych sprawców. Paradygmat i studium przypadku”, która właśnie ukazała się w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email