POLSKA FILMOGRAFIA JAZZOWA – spotkanie z Tomaszem Gąssowskim „Jazz w filmie, film w jazzie”


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 12.10.2021 19:00

POLSKA FILMOGRAFIA JAZZOWA – spotkanie z Tomaszem Gąssowskim „Jazz w filmie, film w jazzie”

Multimedialne spotkanie z kompozytorem Tomaszem Gąssowskim, który jest autorem muzyki do licznie nagradzanych na świecie filmów Andrzeja Jakimowskiego: „Sztuczki” (2007), „Imagine” (2012), „Pewnego razu w listopadzie…” (2017) i debiutanckiego „Zmruż oczy” (2003). Za muzykę do „Imagine” otrzymał m.in. Nagrodę MocArta Radia RMF Classic za najlepszą muzykę filmową 2013 roku i Wyróżnienie Specjalne na 3. Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy. W 2020 roku skomponował muzykę do najnowszego filmu Doroty Kędzierzawskiej “Żużel”.

W 2016 zadebiutował jako reżyser i scenarzysta autorskim filmem krótkometrażowym „Baraż”, za który otrzymał kilkanaście nagród, m.in. dla Najlepszego Aktorskiego Filmu Krótkometrażowego na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym i Nagrodę Prix Conseil Départemental du Finistère na 32. Europejskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brest (Francja, 2017).

W spotkaniu poruszona będzie rola muzyki w filmie, porozmawiamy także o jazzowych inspiracjach kompozytorskich Tomasza Gąssowskiego oraz o związkach polskiego jazzu i polskiego filmu.

Spotkanie poprowadzi Jerzy Szczerbakow.

Organizatorzy: EuroJAZZ i PROM Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Print Friendly, PDF & Email