Noc z Tangiem Argentyńskim i Polskim – koncert


Szczegóły wydarzenia


Noc z Tangiem Argentyńskim i Polskim – koncert

Noc z Tangiem Argentyńskim i Polskim

 

To koncert przepełniony nostalgią argentyńskich i polskich tang. Romantyczne i zarówno melancholijne melodie otoczą publiczność i przeniosą ją aż do odległych zakątków Buenos Aires, gdzie narodziło się tango. Słuchacze będą mogli poczuć klimat nadmorskiej portowej tawerny z Rio de la Plata oraz powrócić do klimatów przedwojennej Warszawy!

 

Wystąpi duet Tangowy „Tanguedia”, niezwykłe połączenie lirycznej gry na akordeonie oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa duetu została zainspirowana płytą„Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.

 

Charyzmatyczna wokalistka Magdalena Lechowska to polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii “Tango Argentino” autorstwa S. Markowskiego. Obecnie to jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka!

 

Akordeonista Mateusz Chmielewski jest absolwentem wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

 

Z kolei Para Tangopoemat, Natasza i Masoud, swoim tańcem udowodni, że tango to taniec namiętności!

https://www.youtube.com/watch?v=c06JWzJ3m7E

 

/bilety 20zł/

Print Friendly, PDF & Email