NOC TAŃCA / AXIOM OF CHOICE / FALA TAŃCA


Szczegóły wydarzenia


NOC TAŃCA / AXIOM OF CHOICE / FALA TAŃCA

Wieczór z tańcem współczesnym inspirowany tematem ekologii.

16:00-18:00  WARSZTAT TANECZNY: strategie przetrwania – w ciele, w czasie i w przestrzeni prowadzenie: Magdalena Przybysz
/ wstęp wolny na warsztaty, obowiązuje rezerwacja: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl /

19:00 spektakl o tematyce ekologicznej kolektywu HOTELOKO movement makers „Axiom of Choice”

20:00 „FALA TAŃCA”: etiudy choreograficzne

Projekt dofinansowany z funduszy m.st. Warszawy.

Szczegółowy program: http://fundacjarozwojuteatru.pl/pl/

/ bilety 40 zł /

*

Wieczór z tańcem współczesnym w różnych formach. Spotkanie młodych i doświadczonych artystów i artystek tańca z publicznością jest szansą na zapoznanie z szerokim wachlarzem możliwości i estetyk w tańcu współczesnym.

Organizator: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Współorganizator: PROM Kultury Saska Kępa

Partner: Instytut Muzyki i Tańca

Projekt dofinansowany z funduszy m.st. Warszawy w ramach programu „Mobilni w Kulturze”

*

16:00-18:00  WARSZTAT: STRATEGIE PRZETRWANIA – W CIELE, W CZASIE I W PRZESTRZENI

Prowadzenie: MAGDALENA PRZYBYSZ

Zapraszam Cię na spotkanie, podczas którego wspólnie będziemy przyglądać się trzem sytuacjom

1: co się dzieje, kiedy idziesz za pierwszym odruchem płynącym z ciała,

2: jakie podejmujesz decyzje, kiedy założymy, że robisz coś zupełnie przeciwnego do pierwszego odruchu i tak na przykład zamiast wstać, kładziesz się, zamiast przyspieszania zwalniasz, zamiast wstrzymania oddechu oddychasz, zamiast tańczyć ładnie tańczysz brzydko,

3: kiedy nie wybierasz, ani 1, ani 2 tylko szukasz jeszcze innej trzeciej możliwości. Bo budowanie świadomej strategii choreograficznej związane jest z wyborem. Wówczas z trybu przetrwania przechodzimy do przyjemności. Zapraszam do tego doświadczenia profesjonalistów i profesjonalistki, badaczy i badaczki, ale także osoby, które nie są zawodowo związane z tańcem lub dopiero się uczą, lub po prostu tych i te, którzy i które lubią ruch.

19:00 SPEKTAKL „AXIOM OF CHOICE”– HOTELOKO movement makers / Agata Życzkowska / Mirek Woźniak

Koncepcja: Agata Życzkowska

Choreografia, reżyseria, dramaturgia, wykonanie: Mirek Woźniak / Agata Życzkowska

Wideo: Wojtek Kaniewski

Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa

PREMIERA: 5.12.2019 / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury

Czas trwania: 40 min

Impulsem do powstania spektaklu jest matematyczna teoria – aksjomat wyboru, nad którą polscy naukowcy pracowali w okresie międzywojennym. Tytułowy Axiom of Choice to idea mówiąca o istnieniu niepustych zbiorów rozłącznych, dla których występuje wspólny zbiór, tzw. selektor. Zawiera on dokładnie po jednym zgodnym elemencie z każdego z tych zbiorów.

Ta definicja zostaje przetworzona przez pryzmat tożsamości artystów w aspekcie społecznym i choreograficznym. Selektory, które wybierają, to łączące ich wątki wspólne jak pokolenie, grupa krwi czy zapach mandarynek z dzieciństwa. Ludzie z dwóch różnych światów mogą być sobie bliżsi, niż mogliby sądzić. Zbiory wspólne i zbiory rozłączne tworzą pewnik wyboru. Wspólne odkrycia oparte o analizę zbiorów i liczb budują bliskość, a ta rozumiana jako organiczna potrzeba, wiedzie ku intymności. To pozwala na wzajemny, głęboki wgląd w osobiste historie każdego z artystów, którzy zanurzają się we wzajemnej perspektywie, co owocuje mnogością pojawiania się wspólnych zbiorów – selektorów. Te zaś nierzadko demaskują najskrytsze pragnienia i lęki.

Choreografia powstaje ze zderzenia elementów ruchu autentycznego z retrospektywą scenicznych wcieleń i wspomnień performerów. Działanie budzi się na skutek skojarzeń z zapachami, które traktowane są jako swoista kapsuła czasu. Przenikanie się synkretycznych środków wyrazu, charakterystyczne dla kolektywu HOTELOKO movement makers, tworzy mozaikową strukturę performansu w wykonaniu Mirka Woźniaka i Agaty Życzkowskiej.

Trailer: https://vimeo.com/379295045

Recenzja: https://www.taniecpolska.pl/krytyka/684

20:00  „FALA TAŃCA” – prezentacja krótkich etiud choreograficznych na żywo oraz w formie wideo przygotowanych głównie przez młodych artystów i artystki tańca.

Szczegółowy program:

http://fundacjarozwojuteatru.pl/pl/

www.facebook.com/HOTELOKO

 

Print Friendly, PDF & Email