Nieturyści z domu: Iran poza utartym szlakiem / spotkanie ONLINE


Szczegóły wydarzenia


Nieturyści z domu: Iran poza utartym szlakiem / spotkanie ONLINE

Siedzicie w domu? Świetnie! Uziemieni zostali też Nasi NIETURYŚCI, którzy na bieżąco śledzą sytuację, zwłaszcza w turystyce. 

Wspólnie z nimi przenieśliśmy cykl Nieturyści do naszych domów, dlatego teraz możecie posłuchać opowieści ONLINE!
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na FB PROMu Kultury! Nie zabraknie materiałów wizualnych oraz pytań od widzów. Bądźcie z nami!
13 maja (tj. środa) o 19:00 spotkajmy się TU.
Iran poza utartym szlakiem: o wędrówkach szlakiem granic irańskich, o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, a przede wszystkim o rozprawianiu się ze stereotypami dotyczącymi tego kraju opowie Natalia Mileszyk. Spotkanie prowadzi Bartek Szaro

Bartek Szaro – twórca internetowy, autor bloga paragonzpodrozy.pl. Lubi pisać o tanim podróżowaniu. Interesuje się turystyką zrównoważoną. Głównie o tym jest jego kanał na yt.

Inicjator największego w Polsce cyklu spotkań łączących podróżowanie i reportaż “Kontynenty | spotkaj podróżników”.

Strona autora: https://paragonzpodrozy.pl
Kanał autora: http://www.youtube.com/c/BartekSzaro

#nieturyściwdomu #PROMKulturyonline #zostańciewdomu

Iran poza utartym szlakiem

Iran staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym  – w 2019 odwiedziło go 24% więcej turystów niż w roku poprzednim. Jest to jednak kraj, w którym większość turystów dociera jedynie do 4 głównych miast. A przecież Iran jest 5-krotnie większy od Polski! Zapraszam więc na wędrówkę szlakiem granic irańskich, na tereny graniczące z Irakiem, Afganistanem i Pakistanem. Na dodatek wędrówka ta będzie samotna i kobieca. Opowiem o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, szafranie, gościnności i działalności społecznej. Przy okazji postaram się rozprawić z kilkoma stereotypami o kraju, który już czterokrotnie skradł mi serce.

Natalia Mileszyk – na co dzień prawniczka zajmująca się nowymi technologiami i prawem cyfrowym, która od 10 lat nie może się zdecydować czy bardziej kocha wyjazdy czy powroty. Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc „Pocztówki ze świata”, dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi w czasie samotnych włóczęg po różnych częściach świata (m.in. Kolumbia, Etiopia, Iran, Birma) albo na trasach rowerowych w Polsce.

 

Print Friendly, PDF & Email