Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu


Szczegóły wydarzenia


Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

NaDwór z Krajobrazem, czyli o pretekstach do chodzenia na spacery

Jan Wiśniewski, historyk, członek zarządu Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz, opowie o tym, jak zwykła wycieczka może okazać się podróżą życia

Spotkanie prowadzi Bartek Szaro

/ wstęp wolny /

W stowarzyszeniu Krajobraz szukamy pomysłów jak sprawić, by pozornie niezbyt wystrzałowa wycieczka mogła stać się podróżą życia. By tak się stało organizujemy akcje społeczne, wydajemy przewodniki, piszemy projekty, niekonwencjonalnie obchodzimy święta. A do tego, przede wszystkim, sami staramy się jak najczęściej podróżować na krótkie dystanse. Podczas spotkania opowiemy o naszym spojrzeniu na wycieczki i krajoznawstwo na podstawie kilku naszych świeżych pomysłów i projektów.

Krajobraz to nowoczesne Towarzystwo Krajoznawcze. Lubimy wychodzić na dwór. Odkrywamy Polskę nie_odległą. Organizujemy mikrowyprawy. Wydajemy mapy i pół-przewodniki.

Jan Wiśniewski – historyk, członek zarządu Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz, zaangażowany w praktyczne i teoretyczne krajoznawstwo, współtwórca przewodników Po kolei. Przewodnik podwarszawski i Przypuszcza. Półprzewodnik po Puszczy Białowieskiej i okolicach, zaangażowany w akcje Polska NieOdległa i Giganci Krajoznawstwa. Rekonstrukcje.

Print Friendly, PDF & Email