Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu


Szczegóły wydarzenia


Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

Piotr Milewski – Japonia jego „druga ojczyzna”
Podróż po Wyspach Japońskich, krainie bogów i ludzi, tradycji i nowoczesności, zgiełku i ciszy.
Spotkanie prowadzi Rafał Grzenia

Japonia fascynuje od bardzo dawna i wciąż, mimo że wydaje nam się, że wiemy o niej bardzo wiele, potrafi nas zaskoczyć. Zapraszam w podróż po Wyspach Japońskich, krainie bogów i ludzi, tradycji i nowoczesności, zgiełku i ciszy. Zapraszam do Japonii – kraju, który stał się moją drugą ojczyzną.- Piotr Milewski

Piotr Milewski – urodził się w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Autor książek „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (Znak 2014, Nagroda Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa)” i „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (Znak 2015, Nagroda Magellana w kategorii najlepsza książka podróżnicza). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (Mantis 2006).

Jego teksty ukazują się m.in. w: National Geographic Traveler, Kontynentach, Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Odrze, Zwierciadle, Podróżach, Magazynie USTA, Poznaj Świat, Miesięczniku społeczno-kulturalnym “Teraz” (w Filadelfii), Gazecie Polskiej w Japonii, oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan.
Wędruje, pisze, fotografuje.

Więcej o autorze: piotrmilewski.com; kolejtranssyberyjska.com O jego książkach:
znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6174,Dzienniki-japonskie;
znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4346,Transsyberyjska

/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email