Natalia Sikora w koncercie ,,Tribute to Mira Kubasińska”


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 16.03.2019 19:00
  • Kategorie:

Natalia Sikora w koncercie ,,Tribute to Mira Kubasińska”

Piosenkarka o niepowtarzalnym, mocnym głosie, zwyciężczyni II edycji The Voice of Poland, zaśpiewa przeboje Tadeusza Nalepy, wykonywane dawniej przez Mirę Kubasińską.
Wystąpią członkowie grupy Breakout: Krzysztof Dłutowski i Dariusz Kozakiewicz
Koncert prowadzi Zbyszek Jędrzejczyk
Natalia Sikora – wokal, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Krzysztof Dłutowski – piano, Hammond, Dariusz Samoraj – gitara, Jarosław Bączkowski – bas, Vlodi Tafel – perkusja
/ bilety 35 zł /

/ bilety 35 zł /

NATALIA SIKORA – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010).Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat występami w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku. Tam też związała się z Teatrem Rondo oraz zespołem „Magmę”. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i przeglądów wokalno-aktorskich. Jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Od 2007 współpracuje z pianistą i kompozytorem Piotrem Proniukiem, z którym stworzyli bluesowy projekt o nazwie „Sikora Proniuk Duo”. W 2011 roku ukazała się ich wspólna płyta studyjna pt. „Absurdustra–Próba Norwida” , która została wydana przez Polskie Radio. W latach 2009–2013 występowała w zespole metalu symfonicznego At the Lake.
W 2013 Sikora wygrała drugą edycję programu The Voice of Poland.
Wtedy właśnie wydała swoją debiutancką płytę studyjną, zatytułowaną „Zanim”. 14 czerwca tego samego roku została laureatką konkursu Super Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego za wykonanie utworu „Konie” autorstwa Władimira Wysockiego i Agnieszki Osieckiej. Podczas koncertu zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez widzów, nagrodę Programu I Polskiego Radia oraz nagrodę biura podróży Itaka.Oprócz tego jest wokalistką zespołu Mięśnie. Z innym, Voo Voo Dog, przybliża twórczość Janis Joplin w przedstawieniu „Buried Alive In The
Blues”. Obecnie współpracuje z członkami grupy Breakout przy widowisku „Tribute to Mira”, z którymi w roku 2018 nagrała płytę pod tym tytułem.
Artystka ma na swym koncie 5 płyt, a jej piosenki znaleźć można również na 7 tzw. składanakch.

Print Friendly, PDF & Email