Muzyczna Scena OFF: Buba Badjie Kuyateh / Michał Górczyński  –  „CUT THE AIR”


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 25.02.2020 19:00
  • Kategorie:

Muzyczna Scena OFF: Buba Badjie Kuyateh / Michał Górczyński  –  „CUT THE AIR”

Buba Badjie Kuyateh – kora, głos

Michał Górczyński – klarnet basowy

Połączenie dźwięków klarnetu oraz afrykańskiej kory pełne wielokulturowych odniesień

/ bilety 20 zł /

Michał Górczyński wybitny, klasycznie wykształcony klarnecista, kojarzony ze sceną muzyki improwizowanej i Buba Badjie Kuyateh, wirtuoz gry na afrykańskiej korze  stworzyli zjawiskowy, pełen wielokulturowych odniesień i magii projekt „Cut the Air”.

Z pozornie nie dopasowanych do siebie elementów Kuyateh i Górczyński zbudowali wyjątkowo spójną, niezwykle przestrzenną i barwną muzycznie mozaikę. Zachodnioafrykańska harfa zwana korą, o zachwycającej polifonicznej strukturze dźwięków i klarnet basowy, o zdecydowanie europejskim rodowodzie i charakterystycznym brzmieniu o bardzo niskiej, hipnotycznej barwie dają w „Cut the Air” rzecz kompletną i na najwyższych, emocjonalnie, obrotach.

Dzięki nie okiełznanej wyobraźni i wrażliwości artystów, ponad mapami, granicami i kontynentami, tworzy się na naszych oczach niewymuszony i nieoczywisty dialog pomiędzy muzykami opierający się na dynamicznej improwizacji. Każda ich nuta staje się wspólnym światem ciążącym w kierunku ziemi lub wzlatującym do nieba, każdy grany przez nich dźwięk intrygująco przecina powietrze. „ Cut the Air” – klasyczne, ascetyczne muzycznie skupienie i swobodnie płynące afrykańskie melodie, dzieło pełne powietrza, pastelowych niedomówień i urzekająco piękne.

Print Friendly, PDF & Email