KSIĘŻYCOVO – koncert i opowieści


Szczegóły wydarzenia


KSIĘŻYCOVO – koncert i opowieści

Księżycovo – repertuar zespołu to autorskie piosenki oparte na akustycznych brzmieniach akordeonu, gitary, kontrabasu, trąbki, etnicznych instrumentów perkusyjnych i hipnotyzującego śpiewu Justyny Jary. Muzyczny minimalizm, klimatyczne brzmienie, transowy rytm, surrealistyczne i zmysłowe teksty – to wyznaczniki „księżycovego” stylu. W scenariusz koncertu wpisane są miejskie opowieści z motywem księżyca.

W 2013 roku zespół nagrał materiał na pierwszą płytę i dał owacyjnie przyjęty koncert na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Instytucie Teatralnym w Warszawie (listopad 2013). Skład zespołu tworzą znakomici muzycy znani z licznych projektów muzycznych i teatralnych:
Justyna Jary – aktorka i wokalistka – była aktorka Teatru Gardzienice, znana z występów w zespołach PompaDur, Propabanda (półfinalista Must be the music), prowadzi warsztaty wokalne Uwolnij głos (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).
Robert Lipka – jeden z najlepszych akordeonistów polskiej sceny folkowej, laureat festiwalu Nowa Tradycja w Warszawie, półfinalista programu X-Factor, znany z występów w zespołach m.in.: Swoją Drogą , CzessBand czy Balkan Sevnah.
Jarek Kaczmarek – gitarzysta, autor muzyki, tekstów, opowiadań, założyciel i lider legendarnego artrockowego zespołu Kontraburger, opowiadacz z Grupy Studnia O.
Patrycja Napierała – perkusjonistka znana z występów w zespołach Shanon, Same Suki i zespół Kayah – projekt Transoriental orchestra.
Łukasz Owczynnikow – kontrabas (Czessband, Sharena, Kadabra).
Damian Marat – trąbka.

/wstęp wolny/

Print Friendly, PDF & Email