Koncert zespołu Moribunda, czyli jedyny taki folk!


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 4.10.2019 19:00
  • Kategorie:

Koncert zespołu Moribunda, czyli jedyny taki folk!

Grzegorz Kot – gitara akustyczna

Bartosz Kot – djembe

Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, cajon

Piotr Grząślewicz – gitara basowa, gitara elektryczna

Adam Partyka – perkusja

Uznany krakowski projekt wyróżnia się wirtuozerskimi partiami solowymi

/ bilety 25 zł /

 

MORIBUNDA to nowy i wyjątkowy zarazem projekt muzyczny na Krakowskiej scenie. Założyciel i lider Grzegorz Kot tworzy wokół swojej muzyki niepowtarzalną atmosferę, a towarzyszący mu muzycy podążają za nim z pełnym zaangażowaniem. Autorskie kompozycje, z naciskiem na wirtuozerskie partie solowe, wciągają słuchaczy w trans, który czyni z koncertów doświadczenie nie z tego świata.

Moribunda to folk-transowa maszyna do podróży wewnętrznych. Egzotyczna nazwa zespołu pochodzi z łaciny. W języku hiszpańskim i angielskim oznacza „osobę umierającą”, lecz w przypadku krakowskiej grupy odnosi się także do Hetaerina moribunda, czyli gatunku ważki występującego na terenie Ameryki Południowej. W wielu kulturach owad ten jest symbolem transformacji i metamorfozy, ale także działania i aktywności. I taką właśnie moc ma muzyka zespołu. Pobudza, niekiedy niepokoi, to znów wycisza i przenosi w inny wymiar. Wśród fanów Moribundy próbujących nazwać wykonywany przez zespół gatunek muzyczny najczęściej padają określenia: folk, trans, czy rock progresywny. Instrumentalne kompozycje pozwalają słuchaczom zaśpiewać podczas koncertu swoją własną wewnętrzną piosenkę, do czego nawiązuje tytuł debiutanckiej płyty – „Inner Songs”. Moribunda zaprasza do podróży!

Podczas koncertów zespół Moribunda spotyka się z wielkim i dobrym przyjęciem. Słuchacze są w pełni zaangażowani w płynącą opowieść. Dzięki temu, że jest to głównie muzyka instrumentalna, a jednocześnie bardzo emocjonalna, każdy ze słuchaczy ma możliwość przeżycia swojej wewnętrznej historii. W dobie dzisiejszej gonitwy, materializmu, odarcia człowieka z pierwotnego porządku, harmonii ze światem, muzyka Moribundy staje się mostem łączącym nasze wewnętrzne, często nieuświadomione, potrzeby z harmonią oraz czymś głębszym, niewypowiedzianym, co niebezpiecznie oddala się w dzisiejszym świecie od człowieka.

Marcin Hilarowicz
Krakowski gitarzysta, multiinstrumentalista, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek krakowskich zespołów Que Passa, Hard Times. Bardzo sprawny gitarzysta zakorzeniony w tradycji flamenco i gypsy swing, porywający słuchaczy swoimi niezapomnianymi solówkami. W 2011 roku rozpoczął współpracę z krakowskim Teatrem STU gdzie komponował i wykonuje na żywo muzykę do spektakli “Sen Orfeusza” oraz “Wędrowanie wg. Stanisława Wyspiańskiego – Wesele, Wyzwolenie, Akropolis” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Podczas produkcji Tryptyku Wyspiańskiego współpracował z Janym Kantym Pawluśkiewiczem oraz Zbigniewem Wodeckim.

Bartosz Kot
Zakorzeniony w tradycyjnych rytmach bębniarz. Fascynuje go szczególnie muzyka afrykańska. Sam wykonuje instrumenty perkusyjne. Członek zespołu Kaszmir, a obecnie Moribunda.

Adam Partyka
Muzyk sesyjny, perkusista. Współpracował z takimi zespołami jak: Gienek Loska Band, Harmonijkowy Atak (Harpcore), The Awarians, Magda Piskorczyk, Nie Strzelać Do Pianisty, Tomek Kamiński Band. Uczeń Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Koncertował zarówno w Polsce jak i za granicą. Z zespołem Kraków Street Band dotarł do finału 7 edycji Must Be The Music. Obecnie udziela się w zespołach: Moribunda, Kraków Street Band, Cheap Tobacco, Synapsy.

Grzegorz Kot
Muzyk, kompozytor, założyciel i lider Moribundy. Zafascynowany w pierwotnych rytmach i transie. Od lat związany z krakowskimi artystami. Projekt Moribunda jest efektem jego kilkuletniej pracy nad kompozycjami, aranżacją i składem zespołu.

Print Friendly, PDF & Email