Koncert Warsaw Camerata a’la Carte!


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 21.11.2021 17:00

Koncert Warsaw Camerata a’la Carte!

Cykl koncertowy Warsaw Camerata a’la Carte! obecny jest w warszawskim życiu kulturalnym od 2011 r. Łączy wysokie walory artystyczne i element aktywizujący publiczność. Jest to unikalny i pierwszy w skali kraju projekt, w którym program każdego koncertu wybierają wyłącznie słuchacze. Spośród wielu propozycji repertuarowych umieszczonych na liście – swego rodzaju “menu” składającym się z różnych utworów – melomani zaznaczają swoje ulubione 2 lub 3 pozycje, a na koncercie wykonane są utwory z największą liczbą głosów.

Warsaw Camerata to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in.: Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Sinfonii Iuventus. Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi.

Program koncertu 21 listopada został wybrany:
🔹 Georg Philipp Telemann – Suita “Don Kichot” – barokowa kompozycja, w krótkich muzycznych epizodach opowiadająca dźwiękami przygody dzielnego rycerza Don Kichota.
🔹 Johann Stamitz – Sinfonia na orkiestrę smyczkową A-dur. Przyjemna dla ucha, niedługa kompozycja twórcy początku klasycyzmu, znanego przede wszystkim z ponadczasowych, chętnie grywanych do dziś utworów na altówkę.
🔹 Benjamin Britten – Simple Symphony. Czteroczęściowa kompozycja, powstała w 1934 r. będąca kwintesencją muzyki angielskiej tamtego okresu: piękna melodyka, żywiołowość i dość zaskakujące zwroty harmoniczne oraz utwory “niespodzianki” – ile? O tym zdecyduje publiczność.

Projekt współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy

/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email