Koncert pieśni sefardyjskich – Trio Wandtke / Wypych / Edery


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 21.12.2019 19:00
  • Kategorie:

Koncert pieśni sefardyjskich – Trio Wandtke / Wypych / Edery

Gerard Edery – wokal, gitara

Anna Wandtke – skrzypce

Sebastian Wypych – kontrabas

oraz gościnnie

Kaja Mianowana – śpiew

Ognista, muzyczna podróż po tajemniczych zakątkach Świata opowiedziana pieśniami z Hiszpani, Portugalii, Grecji, Turcji, Rumunii oraz Maroko

/ bilety 15 zł /

Światowa gwiazda z Nowego Yorku – Gerard Edery oraz wybitni polscy soliści – skrzypaczka – Anna Wandtke oraz kontrabasista – Sebastian Wypych z gościnnym udziałem wybitnej śpiewaczki – Kaji Mianowanej, zapraszają w ognistą  muzyczną podróż po tajemniczych zakątkach Świata opowiedzianą pieśniami Żydów  Sefardyjskich z Hiszpani, Portugalii, Grecji, Turcji, Rumunii, Maroco.

 

Gerard Edery, jeden z najwybitniejszych interpretatorów muzyki sefardyjskiej.

Edery urodził się w Casablance, dorastał w Paryżu i Nowym Jorku. Doświadczenia młodości otworzyły artystę na muzykę różnych stron świata. Edery wykonuje na koncertach pieśni w szesnastu językach; biegle potrafi porozumiewać się w czterech. Jest wirtuozem gitary i popularnego w Azji Mniejszej instrumentu strunowego – Sazu.

Twórczość Edery’ego zawieszona jest pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i muzyką ludową z różnych regionów świata. Za swoje wykonania pieśni sefardyjskich otrzymał prestiżową nagrodę – Sephardic Musical Heritage Award.

 

Anna Wandtke – skrzypce

Wybitna Polska skrzypaczka – solistka i kameralistka koncertująca po całym świecie.

Artystka swobodnie łącząca i swobodnie poruszająca się niemal we wszystkich stylistykach od muzyki dawnej do tanga i world.

Niezwykle aktywny doktor sztyk muzycznych i pedagog.

Prowadzi klasę skrzypiec w Akademi Muzycznej w Gdańsku.

Autorka dwóch solowych albumów:

1/ Violin Soul z pogranicza klasyki i World Music. Płyta do której zaprosiła światowej sławy skrzypka Robiego Lakatosa

oraz

2/ WANDTKE PLAYS POLISH z muzyką kompozytorów polskich na której znalazło się polskie  fonograficzne prawykonanie Duo Concertante Krzysztofa Pendereckiego na skrzypce i kontrabas, które nagrała razem z kontrabasistą – Sebastianem Wypychem.

Prowadzi autorskie warsztaty dla młodych artystów i festiwal ART & BUSINESS CONCEPT łączących świat sztuki i świat biznesu.

 

Sebastian Wypych – kontrabasista, solista, kompozytor, założyciel wielu zespołów, pomysłodawca i szef artystyczny wielu projektów muzycznych.

Naucza gry na kontrabasie w Łódzkiej Akademii Muzycznej.

Pomysłodawca i dyrektor festiwali:

– Piękny Brzeg Sztuki

– WISŁOSTRADA SZTUKI

– DIASPORA WORLD JEWISH CULTURE FESTIVAL

Artysta swobodnie balansujący na granicy muzyki klasycznej, tanga, wolrd, orientu i otwartej improwizacji, łączący rożne stylistyki.

Producent swoich dwóch autorskich i solowych albumów, gdzie kontrabas gra pierwszą i solistyczną rolę:

– DIRECTIONS z muzyką World

– POLSKA ENTER na której znalazły się polskie pieśni ludowe a’capella w wykonaniu śpiewaków ludowych do których Sebastian skomponował swoją muzykę.

Aktywnie związany z tangiem od 20 lat.

Założyciel i szef SawarS Tango Orquesta.

 

Print Friendly, PDF & Email