Koncert Karolina Nadolska


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 18.08.2016 20:00
  • Kategorie:

Koncert Karolina Nadolska
W programie utwory W.A. Mozarta
– Rondo D dur KV 485
– Fantazja d moll KV 397
– Wariacje D dur na temat Menueta Duporta KV 573
– Sonata F dur KV 332
– Rondo Alla Turca z XI Sonaty fortepianowej a-moll KV 331

Karolina Nadolska – kształciła się pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej–Zydroń, a następnie w czasie studiów w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki  prof. Krystyny Makowskiej – Ławrynowicz. Ukończyła studia z wyróżnieniem, a zwieńczeniem był uroczysty koncert, w którym wystąpiła jako solistka Orkiestry Filharmonii Narodowej.

Występowała między innymi w USA, Japonii, Australii, Argentynie, Niemczech, Wielkiej Brytanii Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Estonii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Tunezji, Chorwacji, na Litwie oraz w wielu miastach Polski.

Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych profesorów jak: Vladimir Krainev, Karl-Heinz Kammerling, Boris Berman, John O’Conor, Jacques Rouvier, Dominique Merlet, Bernard Ringeissen, Eugen Indjic i Dina Yoffe

W roku 2014 zdobyła I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie oraz I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac (Chorwacja)

W roku 2013 została laureatką I Nagrody Międzynarodowego Konkursu  Chopinowskiego w Granadzie (Hiszpania)

Rok 2012 to kolejne dwa sukcesy w postaci Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie “Tańców Polskich” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie “Mazurków” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim “Azja-Pacyfik” w Daegu (Korea).

W grudniu 2011 Karolina Nadolska zdobyła II Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworów F.Chopina na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im.F.Chopina w Warszawie, organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

W lutym 2008 zdobyła I Nagrodę Konkursu Pianistycznego organizowanego przez     londyńską Yamaha Music Foudation of Europe.

Karolina Nadolska jest również laureatką II Nagrody Międzynarodowego Konkursu  Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach, laureatką Grand Prix III Ogólnopolskiego Festiwalu “Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie.oraz laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych w Narvie, Aachen i Konkursu im.I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy.

Print Friendly, PDF & Email