Koncert charytatywny „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”


Szczegóły wydarzenia


Koncert charytatywny „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”

W Międzynarodowym Dniu Chorób Rzadkich odbędzie się koncert promujący unikatowy album „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”. Kupując bilet na koncert, płytę lub pojedyncze utwory dokładasz cegiełkę do wielkiego przedsięwzięcia, które umożliwi oddychanie wielu dzieciom i dorosłym chorującym na CCHS.

W wydarzeniu udział wezmą: Kayah, Ania Karwan, Gaba Kulka, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska & Hubert Zemler, Gang Tango (Grzegorz Lalek, Piotr Kopietz, Krzysztof Łochowicz, Mirosław Feldgebel, Sebastian Wypych), Anna Wandtke & Grzech Piotrowski, Sebastian Wypych, Arad Emamgholi, Jacek Subociałło, Wacław Zimpel & Holly Hock, ElettroVoce (Agata Zubel, Cezary Duchnowski) – w streamingu

Gość honorowy: Maestro Jerzy Maksymiuk

Koncert prowadzi: Paweł Sztompke

Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński, współzałożyciele fundacji Zdejmij Klątwę (www.zdejmijklatwe.org), autorzy nominowanego do Oscara filmu „Nasza klątwa” i krótkometrażowego filmu „Ondyna”, a prywatnie rodzice Leo cierpiącego na CCHS – tzw. klątwę Ondyny, stworzyli otwarty projekt muzyczny, którego celem jest wsparcie badań nad lekiem na CCHS oraz budowanie świadomości społecznej na temat tej choroby. „Ondinata. Pieśni dla Ondyny” to dwupłytowe wydawnictwo z utworami znakomitych artystów, które powstały z myślą o ludziach cierpiących na klątwę Ondyny: dzieciach, młodzieży i dorosłych. Na płycie znajdują się zarówno utwory instrumentalne, jak i śpiewane, uznanych muzyków i debiutantów, po angielsku, polsku, hiszpańsku, arabsku, ukraińsku, francusku i w jidysz. Do udziału w tym eklektycznym projekcie, opartym o motyw kołysanki, zaproszeni zostali: Magdalena Cielecka, Jarboe, Cezary Duchnowski, Kayah, Ralph Kaminski, Ania Karwan, Gaba Kulka, Jerzy Maksymiuk, Michał Pepol, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska, Gołda Tenzer, Anna Wandtke, Bartek Wąsik, Stefan Wesołowski, Sebastian Wypych, Hubert Zemler, Wacław Zimpel, Agata Zubel i inni. Część utworów powstała specjalnie na potrzeby albumu, część to nowe aranżacje dobrze znanych utworów, a jeszcze inne wywodzą się z tradycji ludowych. Dodatkowo, projekt uzupełniony jest poruszającym tekstem o legendzie Ondyny autorstwa Joanny Bator.

Pierwsze utwory dostępne są na stronie www.ondinata.com już dzisiaj, pełna płyta, której producentem jest Fundacja Zdejmij Klątwę ukaże się 28 lutego 2021 – w Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich.

Patroni medialni to TVP KulturaProgram 2 Polskiego Radia i NaTemat, a partnerami  wydarzenia są Owls Department i Steinke Communications.

Bilety na koncert są wyprzedane. Zapraszamy do oglądania transmisji koncertu online na naszych kanałach FB i YT.

Print Friendly, PDF & Email