KINO KĘPA: „Ludzki głos”


Szczegóły wydarzenia


KINO KĘPA: „Ludzki głos”

Film pokazywany jest wraz z wyjątkową 45-minutową rozmową z Pedro Almodóvarem i Tildą Swinton

Reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania/USA, 2020, 30’

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina. „Ludzki głos” to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera. Ten na wskroś almodovarowski, kipiący kolorami i buzujący od emocji melodramat z powodzeniem łączy dwa temperamenty, wrażliwości i kinowe żywioły.

Jej bohaterka – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość.

/ na miejscu – 20 zł /

Osoby, które z przyczyn technicznych nie obejrzały całości filmu, prosimy o kontakt z kasą PROMu (bilety@promkultury.pl, +22 277 08 02).

Print Friendly, PDF & Email