INNY WYMIAR SŁUCHANIA: Marcin MARKOWICZ


Szczegóły wydarzenia


INNY WYMIAR SŁUCHANIA: Marcin MARKOWICZ
 ONLINE + na MIEJSCU 

Kolejne czwartkowe spotkanie z muzyką – wakacyjny cykl solowych koncertów „Inny Wymiar Słuchania”. Ponadczasowe utwory kompozytorów grają wybitni soliści – instrumentaliści.

Na koncertach spotykamy się na miejscu w PROMie Kultury, ale także online, razem tworząc  Inny Wymiar Słuchania.

Najbliższe spotkanie, w czwartek 6-go sierpnia,  to niezwykła podróż poprzez  intrygujący świat muzyki skrzypcowej. Spotkanie poprowadzi dziennikarz muzyczny, Przemysław Psikuta.

Wystąpi wybitny artysta Marcin Markowicz, skrzypek, który koncertował już niemal na całym świecie i uznany  kompozytor, którego utwory gościły na Festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Wyróżniony absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i bostońskiej Longy School of Music. Markowicz jest założycielem legendarnej formacji Lutosławski Quartet, a od roku Koncertmistrzem Orkiestry Polskiego Radia. .

W jego specjalnie przygotowanym  na Inny Wymiar Słuchania programie znajdą się utwory Pendereckiego, Bibera, Telemana i Schnittkego i Ysay’a budujące wyjątkowy pomost pomiędzy teraźniejszością a przeszłością.

Warto być z nami!

Wydarzenie transmitowane na żywo na FB PROMu Kultury, a następnego dnia udostępnione na www.promkultury.pl

Patronat medialny: Co Jest Grane [https://cojestgrane.pl/polska]

/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email