INNY WYMIAR SŁUCHANIA: Magdalena BOJANOWICZ | online + na miejscu


Szczegóły wydarzenia


INNY WYMIAR SŁUCHANIA: Magdalena BOJANOWICZ | online + na miejscu

Zobacz NA ŻYWO lub w INTERNECIE.  

W naszym programie proponujemy wydarzenia, na które zapraszamy Państwa do PROMu Kultury, a jednocześnie są one dostępne online na portalu FB (@PROMKultury) oraz na naszej stronie internetowej (www.promkultury.pl).*

*Informujemy o tych wydarzeniach poprzez zapis ONLINE + na MIEJSCU. Wydarzenia opatrzone informacją online są do obejrzenia tylko w Internecie.

INNY WYMIAR SŁUCHANIA to nowy projekt PROMu Kultury, łączący różne formy uczestniczenia w koncercie. Każdy może zdecydować, czy woli wsłuchać się w kojące, współczesne dźwięki muzyki w domowym zaciszu, czy przyjść do PROMu Kultury.

Ponadczasowe kompozytorskie perły, tworzące pomost między przeszłością a teraźniejszością, zagrają wybitni soliści – instrumentaliści. Znany dziennikarz muzyczny – dyrektor Radiowej Dwójki Jacek Hawryluk, porozmawia z artystami, oczywiście nie tylko o muzyce.

Dwa wakacyjne miesiące, czterech wspaniałych muzyków, jeden INNY WYMIAR SŁUCHANIA. Bądźcie z nami!

Czwartkowe spotkanie wypełnią magiczne dźwięki wiolonczeli. Wystąpi wybitna artystka Magdalena Bojanowicz, absolwentka warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, laureatka wielu polskich i zagranicznych konkursów min. Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego (2011), Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Stuttgarcie (2014) i wielu innych. Nagrodzona Paszportem Polityki „Za koncertowe kreacje, pobudzania naszej wyobraźni i siłę przekonywania”.

W jej przygotowanym specjalnie na Inny Wymiar Słuchania programie znajdą się utwory Pendereckiego, Bacha, Lutosławskiego, Dell’Abaco i Pialtiego, tworząc wyjątkową panoramę kompozytorskich dokonań na wiolonczelę solo od baroku aż po koniec XX wieku.

Patronat medialny: Co Jest Grane [https://cojestgrane.pl/polska]

/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email