Inny Wymiar Słuchania: EWA LIEBCHEN | online + na miejscu


Szczegóły wydarzenia


Inny Wymiar Słuchania: EWA LIEBCHEN | online + na miejscu

Zobacz NA ŻYWO lub w INTERNECIE.  

W naszym programie proponujemy wydarzenia, na które zapraszamy Państwa do PROMu Kultury, a jednocześnie są one dostępne online na portalu FB (@PROMKultury) oraz na naszej stronie internetowej (www.promkultury.pl).*

*Informujemy o tych wydarzeniach poprzez zapis ONLINE + na MIEJSCU. Wydarzenia opatrzone informacją online są do obejrzenia tylko w Internecie.

INNY WYMIAR SŁUCHANIA to nowy projekt PROMu Kultury, łączący różne formy uczestniczenia w koncercie. Każdy może zdecydować, czy woli wsłuchać się w kojące, współczesne dźwięki muzyki w domowym zaciszu, czy przyjść do PROMu Kultury.

Ponadczasowe kompozytorskie perły, tworzące pomost między przeszłością a teraźniejszością, zagrają wybitni soliści – instrumentaliści. Znany dziennikarz muzyczny Radiowej Dwójki – Przemysław Psikuta, porozmawia z artystami, oczywiście nie tylko o muzyce.

Dwa wakacyjne miesiące, czterech wspaniałych muzyków, jeden INNY WYMIAR SŁUCHANIA. Bądźcie z nami!

Przemysław PSIKUTA – jedna z najwybitniejszych polskich wirtuozek fletu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz prestiżowej Accademia Italiano del Flauto. Jej żywiołem są solowe koncerty zanurzone w świecie muzyki współczesnej.  Wykorzystując w nich pełne fletowe instrumentarium, od fletu basowego poprzez altowy aż po flet piccolo, z powodzeniem tworzy niezwykłą paletę barw i brzmień.

Ewa Liebchen wykona:

„Japanese Garden”  rumuńskiej kompozytorki Doiny Rotaru

„Vermont Counterpoint” Steve’a Reicha

oraz „Trzy diagramy” Henryka Mikołaja Góreckiego

fot. Ksawery Zamoyski

_

Kolejne INNE WYMIARY SŁUCHANIA:

czwartki, godz. 19:00, wstęp wolny, online także za darmo

30 lipca – Magdalena Bojanowicz  (wiolonczela)

6 sierpnia – Marcin Markowicz (skrzypce)

20 sierpnia – Bartek Wąsik (fortepian)

 

Print Friendly, PDF & Email