GALERIA PROM: wystawa fotografii Bartka Piotrowskiego ,,Z TOBĄ”


Szczegóły wydarzenia


GALERIA PROM: wystawa fotografii Bartka Piotrowskiego ,,Z TOBĄ”

Wystawa do 5 maja

Czy spontaniczne spotkanie dwóch osób, to okazja do odkrywania siebie czy ukrywania się? Odpowiedź znajdziecie na wystawie portretów “Z Tobą” Bartka Piotrowskiego, której wernisaż już 10 kwietnia w galerii PROMu Kultury na Saskiej Kępie.

“Z Tobą” to cykl portretów, które Bartek Piotrowski tworzył w gorących miesiącach 2018 roku. Zapraszał artystów na spacer. Nad Wisłą – jak mówi – robił im “tylko zdjęcia”, bez zadania aktorskiego, bez reżyserowania. Dzięki temu otrzymał obrazy intymne. Bohaterowie są tu sobą i tylko sobą w czystej relacji z fotografującym. Na pierwszy plan wychodzi kontakt, kontakt bezpośredni, jako największa wartość spotkania jednego człowieka z drugim.

OD AUTORA:
– Za każdym razem czułem ciekawość tego, co wyniknie ze spotkania, jaką historię usłyszę. Nad rzeką, na chwilę, każdy był kim chciał i jak chciał. Założenia były proste: aparat, Saska Kępa, Wisła, bycie z ludźmi którzy mnie ciekawią, których lubię, za którymi tęsknię i osoby które chcę poznać. Za każdym razem byłem zaskoczony. Dziękuję za ten czas, bo miałem możliwość pobyć z nimi naprawdę – nie wirtualnie. Fotografia nadrzeczna (śmiech) dała mi możliwość spotykania się w inny sposób i otworzenia się na ludzi.

– Ciekawiło mnie jacy są – aktorzy, artyści – kiedy nic nie muszą. Robert mnie zachwycił – przyszedł i powiedział że jest zmęczony, położył się i tak leżał w spokoju a za nim pędziło miasto. Monika przyniosła dwa miecze swojego syna i zobaczyłem jaką ma wielką energię, jak walczy. Kiedy zjawił się mój przyjaciel Dominik, dotarło do mnie, że dawno nie spędzaliśmy czasu wspólnie a to, co się wydarzyło przed obiektywem było dla mnie uwalniające. Sebastian oszalał gdy rozpętała się burza. Inna Monika postanowiła wtopić się w ścianę a Sylwię przytuliła ośmiornica. Staszek usiadł na swojej ławce i witał się z ludźmi. Spotykaliśmy się naprawdę – w rzeczywistości, i zupełnie bez pośpiechu, przy okazji zrobiliśmy zdjęcia.

Bartosz Piotrowski jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego kierunku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. Działa w Stowarzyszeniu Autorów Zdjęć Filmowych PSC. Tworzy filmy fabularne, teledyski i reklamy. Prowadzi coroczne warsztaty filmowe dla młodzieży przy festiwalu Camerimage. Obecnie przechodzi fazę fotograficzną

Print Friendly, PDF & Email