Cały ten JAZZ! LIVE! Andrzej Jagodziński Trio “Bach”


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 21.06.2022 19:00

Cały ten JAZZ! LIVE! Andrzej Jagodziński Trio “Bach”

Andrzej Jagodziński – fortepian; Adam Cegielski – kontrabas; Czesław “Mały” Bartkowski – perkusja

Jeden z najważniejszych polskich zespołów w kategorii trio fortepianowe istniejące już niemal 30 lat w niezmienionym składzie. Lider zespołu – waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy i akordeonista – karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród na festiwalu ‘Złota Tarka’ w 1979 roku. Do dzisiaj dzięki swojej wyjątkowej umiejętności wtopienia się w brzmienie i konwencje danego zespołu gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.

Od 28 lat w zespole towarzyszą mu wybitny kontrabasista Adam Cegielski oraz legenda polskiej perkusji jazzowej, Czesław “Mały” Bartkowski.

W projekcie z muzyką J.S.Bacha dla Jagodzińskiego i jego tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie  poszczególnych głosów oraz próba osadzenia tej muzyki w idiomie jazzowym.

/ bilet – 25 zł // online bezpłatnie /

Print Friendly, PDF & Email