Big Daddy Wilson – koncert bluesowy zespołu z Karoliny Północnej


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 10.02.2019 18:00
  • Kategorie:

Big Daddy Wilson – koncert bluesowy zespołu z Karoliny Północnej

Big Daddy Wilson – wokal
Cesare Nolli – gitara
Paolo Legramandi – gitara basowa
Nik Taccori – perkusja
Album artysty „I’m Your Man” został najlepszym bluesowym albumem w Niemczech. Big Daddy Wilson wyróżnia się głębokim, zapadającym w pamięci wokalem
/ bilety 30 zł /

Śpiewać zaczął w kościele, ale o karierze scenicznej nie myślał z powodu nieśmiałości. Jako szesnastolatek Wilson rzucił szkołę, a niedługo potem zaciągnął się do armii.
Na jego karierze zaważył rok 1979 gdy wstąpił do wojska i został wysłany do Niemiec. Po 7-letniej służbie postanowił nie wracać do ojczyzny, zostać w Niemczech i rozpocząć karierę muzyczną. Od tego czasu zjechał z koncertami cały świat, występując w klubach, teatrach, na festiwalach, w radiu i telewizji. W 2013 roku jego album „I’m Your Man” został najlepszym bluesowym albumem w Niemczech, zaś w 2014 roku Big Daddy Wilson został ogłoszony najlepszym bluesowym artystą w tym kraju. Ma na koncie kilkanaście albumów, nagranych w różnych składach i dla różnych wytwórni, ale posiadających jeden wspólny mianownik: przepiękny, głęboki, zapadający w pamięć wokal Wilsona. Takiego głosu się nie zapomina!

Print Friendly, PDF & Email