Agnieszka Hekiert – wieczór promocyjny płyty ,,Soulnation”


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 2.10.2019 19:00
  • Kategorie:

Agnieszka Hekiert – wieczór promocyjny płyty ,,Soulnation”

Agnieszka Hekiert – wokal

Konstantin Kostov – fortepian

Cezary Konrad – perkusja

Paweł Pańta – kontrabas

gościnnie: Jerzy Małek – trąbka

Połączenie słowiańskiej duszy z bułgarską wirtuozerią oraz głębokim brzmieniem kontrabasu. Płyta ,,Soulnation” to wynik współpracy wokalistki Agnieszki Hekiert z wybitnym bułgarskim pianistą Konstantinem Kostovem

/ bilety 30 zł /

Agnieszka Hekiert to wokalistka jazzowa, od 2009 roku współpracująca z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (owocem współpracy jest płyta “Night And Day Swing”) oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium (dzięki tej współpracy powstała płyta “European Impressions” wkrótce dostępna również w Polsce).

Sama wciąż ma okazję pracować pod okiem najlepszych: WeBe3, Rhiannon, Roger Treece i w końcu Bobby McFerrin, z którym oprócz warsztatów zaśpiewała już wiele wspólnych koncertów (w projekcie Vocabularies).

Długotrwała współpraca wybitnego bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova i wokalistki Agnieszki Hekiert zaowocowała kolejną, doskonalą w swoim brzmieniu płytą SOULNATION. Połączenie słowiańskiej duszy z bułgarską wirtuozerią oplecione głębokim brzmieniem kontrabasu i niesamowitymi rytmami perkusji (grają zdobywcy amerykańskiej nagrody Grammy Paweł Pańta oraz Cezary Konrad).
Ta płyta dotyka, porusza, nie pozostawia obojętnym, łamie wszelkie bariery. Szalone improwizacje przeplatają się z wrażliwymi opowieściami, a energia płynąca od samej wokalistki wydaje się łączyć nas ze źródłem.
Tę płytę trzeba przeżyć.

Print Friendly, PDF & Email