,,Ambasador polskiego jazzu” w PROMie Kultury!

,,Ambasador polskiego jazzu” w PROMie Kultury!

20 października (tj. sobota) o godzinie 19:00 w PROMie Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23) projekt PADEREWSKI zaprezentują jedni z najwybitniejszych twórców polskiej muzyki: Artur Dutkiewicz i Karol Szymanowski. Utwory Ignacego Jana Paderewskiego zabrzmią w jazzowych aranżacjach na fortepian i wibrafon. W drugiej części koncertu będzie można usłyszeć współczesne mazurki.
Artur Dutkiewicz uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych. W ,,Jazz Forum Magazine’’ (12/2012) okrzyknięty został ,,ambasadorem polskiego jazzu”. Wystąpił w ponad 60 krajach na całym świecie, koncertując m.in. w USA, Europie, Afryce i Australii. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji. Został także finalistą prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jest także pierwszym jazzowym kompozytorem, który skomponował i wydał na płycie cykl autorskich mazurków, łączących elementy muzyki klasycznej z jazzem i polską muzyką ludową.
Kompozycje Paderewskiego wykona także czołowy polski wibrafonista, kompozytor i aranżer, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Karol Szymanowski. Muzyk jest twórcą unikalnej, sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Ukończył Akademie Muzyczne w Katowicach i Bydgoszczy. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. w Paryżu, Karlovych Varach i Krakowie. Oprócz pracy w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Karol Szymanowski prezentuje swoją technikę prowadząc działalność pedagogiczną na festiwalach i warsztatach na całym świecie. Często koncertuje w małych składach, dzięki czemu jest w stanie zaprezentować dźwiękowe bogactwo wibrafonu przy użyciu sześciu pałek.
Bilety na koncert w PROMie Kultury dostępne są stacjonarnie a także przez stronę internetową www.promkultury.pl.

20.10.2018 (sobota)
19:00 DUTKIEWICZ / SZYMANOWSKI DUO

Paderewski Improsfera na fortepian i wibrafon
Artur Dutkiewicz – fortepian
Karol Szymanowski – wibrafon
W programie utwory Ignacego Jana Paderewskiego w jazzowych aranżacjach na fortepian i wibrafon oraz współczesne mazurki – kompozycje Artura Dutkiewicza
/ bilety 25 zł /

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]