11 listopada w PROMie Kultury!

11 listopada w PROMie Kultury!

Szanowni Państwo,

11 listopada (tj. niedziela) zapraszamy na wyjątkowy koncert z kompozycjami Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Orkiestra Adria nawiązuje składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych stolicy, a swoją nazwą nawiązuje do przedwojennej Adrii.
Na program Orkiestry Adria składają się utwory Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego – legendarnych kompozytorów, twórców wielu niezapomnianych piosenek, które na stałe wpisały się w historię kultury XX wieku Polski i Świata. Jerzy Petersburski to także, razem z Arturem Goldem, współtwórca orkiestry na wzór orkiestr zagranicznych specjalizujących się w muzyce tanecznej i tangowej – jednej z pierwszych tego rodzaju w Polsce, która odegrała dużą rolę w życiu muzycznym Warszawy w latach dwudziestych. Stała się znana dzięki występom w lokalach tanecznych przedwojennej Warszawy.

Piosenki wykonuje m.in. Lala Czaplicka – śpiewaczka i wokalistka, obdarzona unikatowym głosem o aksamitnej barwie, córka Jerzego Czaplickiego, światowej sławy śpiewaka, który w latach 30. ubiegłego stulecia śpiewał i nagrywał z orkiestrami Petersburskiego i Golda, występując w legendarnym lokalu przedwojennej Warszawy – Adrii. Przy fortepianie zasiada wybitny pianista, kompozytor, satyryk Jerzy Petersburski Junior – syn wybitnego kompozytora. W skład Orkiestry Adria wchodzą najwybitniejsi artyści, muzycy, soliści, interpretatorzy tanga, swinga i jazzu.

11.11.2018 (niedziela)
17:00 Szpilman / Petersburski – Nowe Pokolenie Polska 100
Zabrzmią przeboje z okresu dwudziestolecia międzywojennego
Lala Czaplicka
– śpiew oraz Orkiestra Adria w składzie:
Anna Wandtke – skrzypce
Jerzy Petersburski jr – fortepian
Grzegorz Bożewicz – akordeon, bandoneon
Grzech Piotrowski – saksofony
Krzysztof Gradziuk – perkusja
Piotr Malicki – gitara
Sebastian Wypych – kontrabas, kierownictwo artystyczne
koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]